100 faces of the theatre odsłona II

Teatr cieni to odmiana teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów.  Źródła światła umieszczone są za ekranem, zaś lalkami porusza niewidoczny dla publiczności aktor, zazwyczaj użyczający im głosu. Teatr cieni powstał w Chinach w III w. p.n.e.

Dzieci podzielone na 2 grupy przedstawiły za pomocą kukiełek teatr cieni pt.,, There was a princess long ago". Z wielkim zapałem i entuzjazmem dzieci przejęły role, w które się wcieliły. Zabawa sprawiła im wiele radości.

Drugim etapem warsztatów była rozmowa o emocjach. Wszystkie dzieci, na przygotowanych wcześniej kartach pracy uczyły się wcielać w różne role, by pokazać w jakim są nastroju.(min: ,,happy" , ,,amazed", ,,bored", ,,scared", ,,tired" , ,,suprised" itp.)