24 Listopad 2017 r. Imieniny obchodzi: Flora, Jan, Roman

Czy warto sięgać po książki podróżnicze? (17.05.2016r.)

Czy to prawda, że mrówkojady mają język 10 razy dłuższy od Naszego?Czy można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać w telewizji seriale? A także, gdzie można zobaczyć największe skupisko szczurów? Na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedzi z książki Martyny Wojciechowskiej pt.,, Zwierzęta świata".

Z tą książką  wyruszyliśmy w niesamowitą podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata i poznaliśmy historie Jessiki- hipopotamicy, Balgira- szczurka z Indii i Carlito mrówkojada z Wenezueli: trójki fantastycznych zwierzaków. W książce jest wiele kolorowych fotografii i przepięknych krajobrazów, które dzieci mogły zobaczyć  bliżej. Na koniec dzieci ustaliły, które zwierzęta są bardzo niebezpieczne. Na liście znalazło się  10 gatunków najniebezpieczniejszych zwierząt.
Na spotkaniu uczniowie poznali również nazwiska innych podróżników: Wojciecha Cejrowskiego, Toniego Halika, Beatę Pawlikowską, Jacka Pałkiewicza, a także Kingę Choszcz, która podróżowała autostopem.  Z wyprawy do Afryki nie wróciła , ponieważ zachorowała na malarię i niestety nie udało się jej uratować.

Wpólnie ustalilismy, że książki podróżnicze jak i inne książki warto czytać dla urozmaicenia swojej wiedzy jak i dla swojej wyobraźni. Można poznać w ten sposób kulturę danego kraju, obrzędy i zwyczaje.