21 Listopad 2017 r. Imieniny obchodzi: Albert, Janusz, Konrad

Kraków po angielsku:) ,,To nie teatr to pałac"

Zanim jednak dotarliśmy do teatru, to zaczęliśmy zwiedzać. Nieodzowna okazała się pomoc P.Anny Szerszeń, która opowiadała różne ciekawostki i legendy o Krakowie. Przemierzaliśmy uliczki te mniej i bardziej znane. Byliśmy: przy Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie na wydziale filozoficznym w latach 1938-1939 studiował filologie polską nasz papież Jan Paweł II, na ulicy Franciszkańskiej - przy oknie papieskim, Na Rynku ( zobaczyliśmy nóż powieszony w bocznym przejściu Sukiennic i wysłuchaliśmy legendy skąd się tam wziął?), na Wawelu, przy grocie Smoka Wawelskiego, a na końcu w Teatrze Słowackiego. Jakie było zdziwienie na ustach dzieci, gdy najpierw zobaczyły z zewnątrz sam gmach, a po wejściu do środka można było usłyszeć, że to nie teatr a pałac. Po raz pierwszy dzieci były w takim teatrze, gdzie są loże, ogrome kurtyny, które co jakiś czas schodziły to w dół, to w górę i za każdym razem był namalowany inny motyw. Naprawdę Teatr Juliusza Słowackiego zrobił wrażenie na naszych uczestnikach. Scena mieniła się różnymi kolorami świateł, aktorzy byli genialni, muzyka wpaniała, a całość dopełniły szmaragdowe okulary, które każdy dostał, by zobaczyć zaczarowany i magiczny świat Krainy Oz. Byliśmy na spektaklu,, Czarnoksiężnik z Krainy OZ". Wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do domu, z apetytem, że może jeszcze kiedyś tam wrócimy.

Przypomnijmy:Projekt ,,100 faces of the theatre” został finansowany przez Fundację Rozwoju „Nida”, krajowego operatora programu „English Teaching”. Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży
z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich. O środki finansowe aplikowała Anna Szerszeń– nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tylmanowej, a Gminna Biblioteka Publiczna jest partnerem tego  projektu.

Gminna Biblioteka Publiczna