25 Wrzesien 2017 r. Imieniny obchodzi: Aurelia, Wadysaw, Kamil

Książka i teatr- fabryka wyobraźni podczas Tygodnia Bibliliotek (2016)

Pan Jarosław Rosiński posiada w swoim repertuarze: klasyczne spektakle lalkowe dla dzieci, warsztaty teatralne, a także spektakle dla dorosłych. W czasie spotkania aktor pokazał dzieciom różne etiudy czyli najmniejsze formy warsztatowe bazując na wyobraźni, która w grze aktorskiej jest najważniejsza. Przy okazji cały czas nawiązywał do książek, do ich czytania bo to przecięż one pomagają nam w kształtowaniu wyobraźni. Kukiełki, które dzieciom sprawiły tak ogromną radość wykonuje sam wraz z małżonką. Aby powstała taka kukiełka potrzeba 2 tygodni, ponieważ każdy szczegół musi być doprecyzowany. Na spotkaniu można było również popracować z marionetką tzw: Sycylijką na sznurkach. jak sie później okazało nie jest to takie proste, ponieważ nie dosyć, że marionetka jest ciężka, to w dodatku należy za pomocą sznureczków zawieszonych na tzw. krzyżaku poruszać częściami ciała marionetki.

Atmosfera spotkania była wyjątkowa, a z twarzy dzieci nie znikał uśmiech.

Spotkanie sponsorowano ze środków finansowych Biblioteki Powiatowej w Nowym Targu.