,,Stryjeńska - Diabli nadali" A. Kuźniak w interpretacj Pani Teresy Stec

Książka pozwala zrozumieć jaką dokładnie postacią była Zofia Stryjeńska, w jakich czasach żyła, z kim się spotykała i jaką oryginalną osobowością była. Można się również dowiedzieć o czym rozmawiała cyganeria warszawska, krakowska, zakopiańska, paryska? Co ich łączyło z Zofią Stryjeńską? Z kim się artystka przyjaźniła? Czego się bała? Jak wyglądał jej związek z wybitnym architektem Karolem Stryjeńskim? Gdzie piła wódkę i jakie wznosiła toasty? O czym milczała? Jak na jej decyzje wpływało macierzyństwo? To tylko kilka z setek wnikliwych pytań, które zadaje Angelika Kuźniak, pozwalając nam w Zofii Stryjeńskiej zobaczyć człowieka z krwi i kości, a w jej rozterkach ponadczasowe dylematy.