25 Wrzesien 2017 r. Imieniny obchodzi: Aurelia, Wadysaw, Kamil

Tydzień Bibliotek w Filii w Grywałdzie

Dzieci zapoznały się z biblioteką, jej zbiorami i pracą bibliotekarza. Najmłodsi poznawali „Cudowny świat wierszy” J. Tuwima, aktywnie uczestnicząc w czytaniu wiersza „Rzepka” i „Lokomotywa”. Uczniowie klasy I i II poznawali „Smoczy świat”. Oglądali różne zbiory dotyczące

smoków dostępne w bibliotece. Słuchali bajki o smoku, który chciał być rycerzem M. Stelmaszczyk. Ćwiczyli celność podczas „karmienia smoka” ziarnami fasoli.

Dzieci z klasy III w trakcie imprezy pt. „Ciekawi Świata – żądni wiedzy” poznali zbiory z różnych dziedzin życia i nauki przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Brały udział w przeprowadzaniu prostych doświadczeń, jak „pisanie do lustra”, „pływająca szpilka”, „wulkan”.

Wszystkie dzieci miały udział we wspólnej pracy plastycznej tj. wykonywanie plakatu z hasłem „Biblioteka. Oczywiście”.
            Do zobaczenia w Tygodniu Bibliotek za rok!