20 Czerwiec 2018 r. Imieniny obchodzi: Bogna, Florentyna, Rafa  
Strona główna
Aktualności
O bibliotece
Dzieje biblioteki
Statut
Regulaminy
Informacje o zbiorach
Filia w Grywałdzie
Fotogaleria
Darczyńcy
Propozycje nowości wydawniczych
Zaproponuj do biblioteki
Tajemnica góralskich portek
   

Biblioteka czynna: 
poniedziałek 12 - 19
wtorek 9 - 16
środa 12 - 19
czwartek 9 - 16
piątek 12 - 19  

Filia Biblioteczna w Grywałdzie
Biblioteka czynna: 
poniedziałek 13 - 17
wtorek 12 - 16
środa 12-16
czwartek 10-14
piątek 12 - 16

 

Warsztaty- kreatywnie z krepiną i bibułą

Nacinały bibułę, a następnie skręcały każdy pasek, by potem nakleić płatki na cały pręcik, owijając bibułą patyczek, aby powstała łodyga. Najpierw wykonane zostały krokusy, narcyze, a na końcu przepiękne czerwone liliowate tulipany. Tak jak na zewnątrz i w bibliotece zrobiło się kolorowo i wiosennie.
Sama tradycja tworzenia ozdób z bibuły wiąże się ze zwyczajem zdobienia izb mieszkalnych, głównie z okazji dorocznych świąt kościelnych. Długie i mroźne zimowe wieczory sprzyjały spotkaniom lokalnych gospodyń, które za pomocą kwiatów z bibuły chciały na nowo wypełnić domostwa kolorami lata. To górska przyroda stanowiła najważniejszą inspirację dla kwiaciarek – bo tak właśnie nazywały siebie kobiety zajmujące się wyrobem kwiatów. Wykonywane przez nie ozdoby przedstawiały głównie występujące w naturze kwiaty: maki, stokrotki, krokusy, narcyze, chabry, niezapominajki i dzwonki. W dzisiejszych czasach bibułkarstwo należy niestety do tzw. ginących rękodzieł.

Warszaty ,,100 faces of the theatre" finansowane są z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  w ramach Small Grants, Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.
Anna Szerszeń- nauczyciel języka angielskiego aplikowała o środki z programu English Teaching. Partnerem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem.

                         


 

Strona główna | Dzieje biblioteki | Filia w Grywałdzie | Filia w Krośnicy | Fotogaleria | Darczyńcy | Nowości | Zaproponuj do biblioteki
Realizacja: VERAKOM

Copyright © Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem

ul. Jagiellońska 15, 34-450 Krościenko nad Dunajcem, tel. (18) 262 31 00
statystyki odwiedzalności