Ogólnopolska akcja czytelnicza ,,Czytamy z sercem" zeszła się z Dniem Głośnego Czytania.  Gminna Biblioteka Publiczna gościła u siebie dzieci z klasy ,,0” Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem. W akcję, która promuje czytelnictwo oraz wiedzę o sercu włączyła się także Podhlańska Grupa GOPR, reprezentowana przez Panią Elżbietę Opyd, która w efektowny i interesujący sposób przekazała dzieciom jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Na fantomie, w praktyce demonstrowano techniki ratowania życia oraz omówiono, jak unikać chorób serca poprzez aktywny styl życia
i zdrową dietę.

     Natomiast Filia w Grywałdzie we współpracy z tamtejszą Szkołą Podstawową zorganizowała różnorodne spotkania. W pierwszym etapie w Szkole przeprowadzono  aktywności ruchowe i manualne, co zachęcało do aktywności fizycznej oraz rozwijania kreatywności. Pogadanka pielęgniarki o profilaktyce i dbaniu o swoje zdrowie była dodatkowym elementem spotkania. W drugim etapie zorganizowano konkurs plastyczny pt.,,Zdrowe serce”
i Quiz tematyczny o sercu.  Celem konkursu było zachęcenie dzieci  i młodzieży do czytania oraz promowania wartościowej literatury.

   W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Grywałdzie. Jury konkursowe zdecydowało o wyborze najlepszych prac. Zwycięzcy otrzymali gry planszowe, nagrody książkowe oraz dyplomy. Konkurs okazał się wielkim sukcesem i cieszył się dużym zainteresowaniem. Był doskonałą okazją do zachęcenia młodych ludzi do czytania oraz promowania wartościowych treści literackich. Szkoła zaangażowała się też w pomoc innym poprzez wsparcie fundacji Serce Dziecka.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Grywałdzie za wspaniałą i pełną zaangażowania współpracę w naszym projekcie.  Dziękujemy za wasz czas, energię i zaangażowanie.

    Dziękujemy również FUNDACJI DZIECI PIENIN za hojne wsparcie i ufundowanie wspaniałych  nagród,  a także w zaangażowanie w rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

 

Polecane strony: