Ruszamy z akcją MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK!!!- nowa odsłona📗📕
Na dzieci czekają wyprawki czytelnicze a w nich:
📗książka dla przedszkolaka pt. Krasnal w Krzywej Czapce oraz broszura dla rodziców pt. Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece,
📗karta do zbierania naklejek za wypożyczenia💪
Jak przystąpić do projektu „Mała książka - wielki człowiek”?
📕Odwiedź z dzieckiem bibliotekę
📕Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu:
MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
📕Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie!
📕Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu.
📕Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje
będziecie czerpać wielką przyjemność.
📕Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę.
📕Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko
otrzyma imienny dyplom.
🤗Zapraszamy❤️
📗📕📕Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.