Cóż to była za Noc Bibliotek!!!!
Niesamowita, wyjątkowa, to mało powiedziane, warto było czekać!
Na początek uczestnicy poznali całą rodzinkę Muminków, ponieważ tegoroczne hasło ,,Absurd nie czytać” promuje czytelnictwo, a małe stworki są głównymi bohaterami Nocy w Bibliotece.
Po przeczytanym fragmencie w ruch poszła biała farba i w ten sposób powstał kropkowany portret białego bohatera.
Kulminacyjnym punktem programu było spotkanie z ornitologiem, pracownikiem TPN, przyrodnikiem - Danielem Urbaniakiem. Człowiekiem z ogromną pasją do zwierząt, przyrody i ludzi. Na spotkaniu padało wiele pytań a nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się jak działa na sowach test lustra. Poznali również czym jest rejestrator dźwięku i do czego służy. Daniel zaprezentował wiele sprzętów, z których korzysta na co dzień przy obserwacji sów, lisów, jeleni, niedźwiedzi itp. Nie zabrakło wielu pytań, na które obszernie odpowiadał nasz gość. Frajdą okazało się przymierzenie stroju maskującego, a także wypróbowania swoich sił w podnoszeniu plecaka prawdziwego ornitologa, wypchanego po brzegi potrzebnymi rzeczami.
Kolejnym punktem programu była oczywiście smaczna pizza a po niej podział na sekcje : Panny Migotki, małej Mi i Włóczykija.
Sekcja Włóczykija to poszukiwanie skarbów, a dokładnie ukrytych Muminkowych symboli pomiędzy regałami. Zaopatrzeni w latarki, lampki czołówki młodzi odkrywcy wyruszyli na poszukiwania. Ogon Muminka, sukienka małej Mi, czy ukryty dom - to tylko nieliczne zagadki, które zintegrowały grupę i okazały się niezwykle interesujące.
Sekcja Panny Migotki to gry planszowe w Bystre oczko czy Dobble, natomiast sekcja małej Mi to tańce z miotłą i zabawy ruchowe.
Po tych wszystkich harcach, nadszedł czas na odpoczynek i małą drzemkę.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej niezwykłej przygodzie: dzieciom, rozlewni Kinga Pienińska za wsparcie w wodę i nade wszystko Danielowi Urbaniakowi za wielkie ❤️do zwierząt, przyrody i dla Nas.
Wielki szacun do tego co robisz!
Mamy nadzieję, że wszyscy się wyspali :)
Polecane strony: