Gminna Biblioteka w Krościenku nad Dunajcem otrzymała dotację MKiDN na zadanie ,,Odyseja pienińska z baśnią i legendą", w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2020, w wysokości 8 000,00 zł + wkład własny biblioteki wyniósł 2 000,00 zł.
   Zadaniem projektu było zorganizowanie i prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych dla dzieci i młodzieży, a także dla seniorów. Każde ze spotkań było odyseją pienińską w świat legend i baśni naszych polskich autorów. Zorganizowane imprezy ugruntowały, że biblioteka to miejsce interesujące na spędzenie wolnego czasu. Całość scementowało powstanie foto-książki, którą można obejrzeć w bibliotece.
    Warsztaty zrealizowano w trudnym czasie, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych.
   Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom spotkań,
a także Dyrekcji S.P nr 1 im. A. Mickiewicza, Centrum Kultury i Promocji i tutejszemu Dziennemu Ośrodkowi Opieki i Aktywizacji Osób Starszych, za pomoc i współpracę.

,, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych". 

Weronika Walkowska

Polecane strony: